מאופניים רגילים לאופניים חשמליים בקלי קלות

הפקקים האינסופיים בכבישים וסיוט החנייה הופכים את האופניים לאופציה אטרקטיבית במיוחד. ואם כבר אופניים – למה לא אופניים חשמליים?
אופניים חשמליים הם אופניים רגילים עם תוספת מבורכת של מנוע, צנוע וידידותי לסביבה, המאפשרים לנו להגיע ליעדנו בקלות, במהירות, ללא מאמץ וללא הזיעה הכרוכה במאמץ ושגורמת לחלק מאיתנו לוותר על אופציית הרכיבה על אופניים. סך הכל לא נעים להסתובב רטובים כל היום, ובקיץ הישראלי ולמען האמת גם בסתיו ובאביב, רכיבה על אופניים רגילים ולא אופניים חשמליים מובילה למיוזעות מתמדת.

כיצד הופכים אופניים רגילים לאופניים חשמליים?

כמעט כל אופניים שהם ניתנים להסבה לאופניים חשמליים. על מנת להפוך אופניים רגילים לאופניים חשמליים מיוחלים צריך קודם להחליף את הגלגל הקדמי: הגלגל הקדמי של אופניים חשמליים מארח את המנוע (שמורכב עליו בילט-אין), והוא בקוטר של 26 אינץ'.
בנוסף, מי שמסב אופניים רגילים לאופניים חשמליים מקבל "מוח" – בקר שתפקידו לשנע אנרגיה מהסוללה למנוע, ולפקד על מערך הבלמים וההאצה. עוד כוללת הערכה ידיות בלמים חדשות, המאפשרות לאופניים החשמליים לבלום בנוחות ובבטיחות, ידית האצה, פנסי תאורה משוכללים, בקר מהירות, צופר וסוללה של 24 וולט.

כמה זמן אפשר לנסוע באופניים חשמליים?

סוללה טעונה במלואה מספקת אנרגיה לנסיעה של בין 30 ל-35 ק"מ, במישור. אם חלק מהנסיעה באופניים החשמליים מתבצעת גם בעליות, המרחק המקסימלי קטן מעט, בשל הצורך ביותר אנרגיה לשם הטיפוס. סך הנסיעה המקסימלי המדויק תלוי בגורמים רבים, ואי אפשר להתחייב, באופן טבעי, על מרחק מדויק ממש.
טעינת הסוללה מתבצעת באמצעות שקע ביתי רגיל, ונמשכת כשש שעות בכל פעם שהיא מתרוקנת, אבל אל חשש, התוספת לחשבון החשמל שלכם תהיה זניחה.

כמה מהר אפשר לנסוע באופניים חשמליים?

אופניים חשמליים מונעים למעשה באמצעות שני כוחות: האנרגיה שנוצרת תוך כדי הדיווש, והאנרגיה שמייצר המנוע. ישנם דגמים המחייבים דיווש, כשהמנוע "רק" מגביר את המהירות של האופניים החשמליים, וישנם דגמים שבהם הדיווש הוא אופציונאלי בלבד, אם כי מומלץ בכל זאת להפעיל מפעם לפעם את שרירי הרגליים, שכן פעילות ספורטיבית מבטיחה לנו גוף בריא, וגוף בריא משפר את הסיכוי לנפש בריאה.
המהירות המקסימלית של אופניים חשמליים היא כ-25 עד 30 קמ"ש. על פי החוק בישראל, ובפרט על פי עדכון שהוכנס לחוק בפברואר 2010 על ידי שר התחבורה ישראל כץ ושמתיר את הרכיבה על אופניים חשמליים (לבני 14 ומעלה), המהירות המקסימלית היא 25 קמ"ש וכשהאופניים החשמליים מגיעים למהירות זאת המנוע מפסיק את פעילותו.

מתי כדאי להשתמש באופניים חשמליים?

אופניים חשמליים, כמובן, טובים לכל נסיעה שהיא, אם כי נסיעה מתל אביב לאילת עדיף לבצע בדרכים אחרות. לעומת זאת, נסיעות בתוך העיר הן אידיאליות לאופניים חשמליים, שכן עקב הפקקים והזמן שאובד בחיפוש אחרי חנייה, שלא לדבר על הזמן ממקום החנייה אל היעד, במקרים רבים תגיעו מהר יותר עם אופניים חשמליים מאשר עם רכב ולא רק מהר יותר, אלא גם בריא יותר, וידידותי יותר לסביבה.

נשלח ב בלוג
One comment on “מאופניים רגילים לאופניים חשמליים בקלי קלות
  1. שי הגיב:

    "ישנם דגמים המחייבים דיווש, כשהמנוע "רק" מגביר את המהירות של האופניים החשמליים"
    האם חוקי בישראל לרכב על אופניים שלא דורשים דיווש?