אופניים חשמליים

אופניים חשמליים

בחירת באופניים חשמליים להתניידות בעיר היא בהחלט פתרון אידיאלי כדי להימנע מפקקים, מחיפוש אחר חניה וחוסך את התשלום הקבוע והמופרז עליה, בעיקר בעיר תל אביב, ותורם לסביבה נקייה ושקטה יותר – פתרון בעיקר למי שלא מוכן להתפשר על איכות חייו, גם אם הוא בחר במגורים בתוך העיר. כיום הטרנד הירוק מספק מגוון סוגים של אופניים חשמליים לרכיבה בתוך העיר כשכל סוג בעל תכונות ויתרונות משלו, סוג השלדה ומשקלה, אחיזת הגלגלים את הכביש, ועוד. סוגי האופניים הבאים עונים כולם להגדרה של אופנים חשמליים לעיר אך מחולקים לשתי תתי-סוגים בשל תכונותיהם השונות בעיר.

אופניים חשמליים לעיר- מתקפלים – האופניים היותר אלגנטיים ושיקיים שמקשטים יותר ויותר את רחובות ישראל. שלדת האופניים החשמליים מתקפלים הינה נמוכה ומשקלה יחסית קל, מה שמאפשר את נשיאתו ברכבת, אוטובוס או ברכב הפרטי בנסיעה ליעד מרוחק יותר מטווח סוללת האופניים, או אפילו להביא אותם איתך לחו"ל כמטען נוסף במטוס. יתרון זה של האופניים מאפשר שינוי מרחיק לכת בסגנון החיים ושינוי בתפישה שהייתה לנו עד כה בכל הנוגע לאמצעי התחבורה שברשותנו. האופניים המתקפלים משחררים אותנו מהתלות המוחלטת שהייתה לנו, ולחלקנו עדיין ישנה, ברכב הפרטי ומאפשרת לנו לפנות לאופציות זולות, מהירות וירוקות הרבה יותר לסביבה.

בקניית אופניים חשמליים מתקפלים ניתן לבחור במנגנון קיפול חד מפרקי או דו, כאשר האופציה השנייה מאפשרת גם קיפול הכידון לשם נשיאה נוח יותר ופחות מסורבלת. יתרון הכי חשוב של האופניים המתקפלות הוא יכולת נשיאתן, מה שמרחיב את טווח השירותים שהאופניים יכולים לספק בחייך וחוסך את החשש מפני גניבת האופניים או חלקיו, כשניתן פשוט לשאת אותם איתך לכל מקום. לגלגלי האופניים המתקפלים גם מספר חסרונות לעומת סוגי אופניים אחרים, גלגליהם דקים יחסית לשאר סוגי האופניים והם לא מתאימים לטיולי אופניים או לשטח שהוא לא עירוני כמו אספלט, מה שיכול להזיק לטיב האופניים והצמיגים, כמו כן, אופניים מתקפלים לא מכילים בולמי זעזועים, בניגוד לסוגי אופניים אחרים בשוק. ברכישת אופניים מתקפלים גם ניתן לרכוש תיק נשיאה מיוחד להגנתו מפני שריטות, גשם  או מכות ולנשיאה נוחה יותר.

אופניים חשמליים מסוג קרוזר – סוג זה של אופניים, מעין שילוב במראה של אופני הרים ואופני כביש, מאופיין בכסא יחסית רחב ונוח, עם שלדה גדולה, קשתית ונוחה לנסיעה בעיר בעלת כידון רחב. סוג זה של אופניים גם בעל משקל יחסית נמוך, אך לא כמו האופניים המתקפלים, עם צמיגים רחבים לאחיזה מקסימאלית של הכביש. האופניים המתקפלים מסוג הקרוזר מכיל סגנונות רבים של אופניים בעלי עיצובים ודגמים שונים אותם ניתן להתאים לכל אדם.

אופני פנאי חשמליים – אופני הפנאי, בניגוד לשניים האחרים מכילים לרוב בולמי זעזועים והילוכים, מה שמאפשר שילוב הנסיעה גם ברכיבה ספורטיבית וטיולי רכיבה בשטח. בין אופני הפנאי לאופני הרים דמיון רב בצורתם, מי שיבחר בסוג זה של אופניים לא ייהנה מיתרונות קיפול האופניים או מחיכוך מינימאלי של הגלגלים בכביש או ממשקל מינימאלי, אך יוכל לשלב את רכיבתו במסלולים שאינם רק הכביש באמצעות בולמי הזעזועים ומערכת ההילוכים שמקלה על הרכיבה, בעיקר בעליות.

נשלח ב בלוג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*