סוגי מנועים של אופניים חשמליות

המרכיב העיקרי בכל אופניים חשמליות הוא כמובן המנוע, ובהתאם כדי לבחור באופן מושכל דגם של אופניים כאלה מבין המבחר הרחב של הדגמים הקיים כיום בשוק כדאי להתמצא, ולו באופן בסיסי, בסוגי המנועים השונים.

חלוקה אחת של סוגי המנועים של האופניים החשמליות היא לפי המיקום של המנוע – על השרשרת, או על אחד הגלגלים. חלוקה שנייה היא בין מנועים עם מברשת למנועים בלי מברשת (שנקראים ברשלס, ומהווים את רוב השוק בימינו).

כשהמנוע של האופניים מורכב על השרשרת ישנם שני יתרונות משמעותיים: הרכיבה מהירה יחסית ונוחה להפליא בכל תנאי שטח שהוא, וחלוקת עומס המשקל בין החלקים השונים של האופניים היא אופטימלית. מצד שני ישנם גם 2 חסרונות בלתי מבוטלים – ראשית, הבלאי של מנוע כזה הוא יחסית גבוה, ושנית, המנוע עלול להיות רועש עד מאוד.

כשהמנוע מורכב על הגלגל האחורי של האופניים, היציבות שלהם היא יחסית נמוכה (ובפרט אם גם את הסוללה ממקמים בחלק האחורי של האופניים), אם כי מצד שני אם מדובר במנוע ללא גיר שמותקן על הגלגל האחורי הביצועים שלו יהיו חזקים יחסית.

התקנת המנוע על הגלגל הקדמי מבטיחה חלוקת משקל טובה, אם כי הגיר והמזלג (אם ישנם) עלולים להתבלות במהירות. ניתן אמנם לוותר על גיר ובכך ליהנות ממנוע חזק יותר, אולם הדבר אינו מומלץ.

מבחינת הבחירה בין מנוע עם מברשת (ברשד) לבין מנוע ללא מברשת (ברשלס), הרי שהסוג הראשון של המנועים הוא פשוט יותר וזול יחסית, אם כי מאחר שתחזוקת הסוג השני של המנועים פשוטה יותר והם עמידים לאורך זמן רב יותר הרי הם אלה שמהווים את הבחירה הנפוצה יותר.

נשלח ב הכל על אופניים חשמליים, מובילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*