שבילי אופניים בערים השונות – תמונת מצב ומגמות עתידיות

בקופנהגן ישנם 350 ק"מ של שבילי אופניים וכל אדם שלישי מתנייד באמצעות זוג אופניים (חשמליות או אחרות) לעבודה או ללימודים. בהולנד יש יותר אופניים מבני אדם, בפאריז התרחבה רשת שבילי האופניים בין 2010 ל- 2014 מ- 440 ק"מ ל- 700 ק"מ וברחבי העיר ניתן למצוא כ- 1750 עמדות השכרה של אופניים, מסלולים ירוקים מאפשרים טיולי אופניים בין וינה לפראג, מחקר שביצע המכון הנורווגי לכלכלת תחבורה גילה כי התשואה על השקעה בשבילי אופניים היא כ- 400% (כלומר התועלת היא פי 4 מעלות ההשקעה כשלוקחים בחשבון את הפחתת זיהום האוויר, הפחתת הרעש, הפחתת עלויות חנייה, שיפור בריאות התושבים שמדוושים במרץ גם כשמדובר באופניים חשמליות שהרי המנוע מופעל על ידי הפדלים, ועוד), וגם משרד הבריאות הבריטי ממליץ בחום על שילוב שבילי אופניים בתכנון עירוני – לפי מחקר שהזמין משרד זה רכיבה על אופניים משפרת לא רק את המצב הפיזי אלא גם את הבריאות הנפשית ואת הרווחה החברתית, כך שבסופו של דבר הציבור כולו יוצא נשכר מהוספת שבילים ייעודיים לרוכבי אופניים.

גם בארץ, חשוב להדגיש, ישנה מודעות רבה ליתרונות של רכיבה על אופניים והפער בינינו לבין מדינות מפותחות אחרות, בניגוד לתחומים אחרים, יחסית צנוע – אם כי כמובן יש גם מקום לשיפור.

הבולטת מבחינה זו היא תל אביב, העיר שמיום הקמתה התאפיינה בחדשנות בלתי פוסקת. מאז 2011 מפעילה עיריית ת"א יפו תוכנית חומש שבמסגרתה נסללים עוד ועוד שבילי אופניים (שהיקפם כבר עבר את ה- 100 ק"מ), הן לטובת יצירת חיבור נוח ומהיר בין חלקי העיר השונים (מגמה שבין השאר תחזק את השכונות המזרחיות והדרומיות), הן להבטחת הגעה קלה ויעילה לאוניברסיטה, למרכזי התעסוקה השונים ולמתחמי הבילוי, והן כדי לאפשר למי שחפץ בכך ליהנות מטיולי אופניים אורבניים ומטבע בלב הכרך הסואן.

עיר נוספת שלקחה ברצינות את נושא האופניים היא הוד השרון. כבר ב- 2012 הוחלט על עידוד התושבים לעבור לאופניים חשמליות ואחרות, ובמסגרת תוכנית זו נקבע יעד של שבילים באורך כולל של 50 ק"מ תוך 4 שנים כך שבכל רחבי העיר ניתן יהיה לבחור בין נסיעה במכוניות לבין דיווש בריא וידידותי לסביבה על 2 גלגלים.

גם מחוץ למרכז הולכת וצוברת תאוצה המגמה של שבילי אופניים: יונה יהב, ראש עיריית חיפה, הכריז ב- 2013 על פרויקט שאפתני במיוחד: מסלול בן 42 ק"מ מחופי חיפה עד לחוף קיסריה, וזאת בשני שלבים (תחילה עד עתלית ולאחר מכן עד קיסריה). חשוב להדגיש כי פרויקט זה הוא רק חלק משורה ארוכה של שבילי אופניים שסללה ומתכננת לסלול עיריית חיפה, וזאת על אף המבנה הטופוגרפי הייחודי של העיר.

דוגמה נוספת היא באר שבע, שם פועלים אנשי "מגמה ירוקה" במרץ על מנת לדרבן את הרשות המקומית לקדם את סלילת שבילי האופניים שכבר כלולים במסגרת תוכנית אב עירונית, ובהחלט יש לקוות שבעוד ועוד ערים הציבור יתבע את המגיע לו, כלומר יותר שבילי אופניים, והרשויות ישתפו פעולה ויסללו שבילים – שהרי זהו האינטרס של כולנו.

נשלח ב טיפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*