סוללות ליתיום

גם מי שאינו מומחה לאופניים חשמליות כבר יודע שהסוללות המומלצות ביותר לשימוש עם אופניים כאלה הן "ליתיום" – אבל כדאי לדעת שישנם סוגים שונים של סוללות ליתיום וכמובן שכדאי גם להיות מודע להבדלים ביניהם, וזאת משום שהסוללה היא אחד הפרמטרים החשובים בעת בחירת דגם של אופניים בעלות מנוע עזר.

הסוגים השונים של סוללות ליתיום הם:

ליתיום פולימר (Li-Po)

ליתיום יון (Li-On)

ליתיום ברזל (Li-Fe או Life-Po4)

סוללות הליתיום יון מאפשרות ברוב המקרים כ- 600 עד 800 הטענות עד שיש צורך להחליף אותן, סוללות ליתיום פולימר מגיעות לעד 1000 הטענות ואילו סוללות Life-Po4 הן בעלות תוחלת חיים של עד 1,500 הטענות.

באופן טבעי ככל שתוחלת החיים עולה, כך עולה גם משקלה של הסוללה ומחירה מאמיר, כך שכל אחד צריך לעשות את השקלול הרלוונטי מבחינתו ובהתאם למסגרת התקציב שלו.

בנוסף ישנם הבדלים בין הדגמים השונים של הסוללות מבחינת הזמן שאורכת הטענתן: ברוב המקרים ההטענה מתבצעת במשך הלילה כך שאין הבדל מהותי בין סוללה שהטענתה נמשכת 4-5 שעות לבין דגם שדורש חיבור למטען במשך 6-7 שעות, אולם אם אופן השימוש שלכם מחייב הטענה מהירה יחסית, יש לתת עדיפות לדגמים הנטענים במהירות גבוהה.

פרמטר אחר לפיו בוחרים סוללות ליתיום הוא המתח שלה, כשהאופציות הרלוונטיות הן 24V, 36V ו- 48 וולט. ככל שנתון זה גבוה יותר, כך טווח הנסיעה המקסימלי גדול יותר, ולמי שהאפשרות לגמוא קילומטרים רבים מדי יום חשובה, כדאי כמובן להעדיף את הסוללות החזקות יותר.

עוד כדאי להעדיף סוללות של מותגים מוכרים על פני דגמים סיניים אנונימיים, שהרי אמינות הסוללה מכתיבה את אמינות האופניים החשמליות ואף אחד לא רוצה להיתקע באמצע נסיעה ולהידרש לדווש במרץ עקב סוללה שהתרוקנה במפתיע.

נשלח ב הכל על אופניים חשמליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*