התקנות של משרד התחבורה

אופניים חשמליות מדוושות בשבילי וכבישי הארץ מזה מספר שנים, אולם רק החל מראשית 2010 הפך הדבר חוקי: ב- 7.2.2010 פורסמה באופן רשמי התקנה שאפשרה ייבוא של אופניים בעלות מנוע עזר חשמלי, וכמובן מכירתן, ובכך החלה ישראל סופסוף ליישר קו עם מדינות מתקדמות רבות ברחבי העולם שכבר הבינו עד כמה רבים היתרונות של כלי רכב זה.

יחד עם זאת, המצב בארץ מבחינת ההיבט החוקי של רכיבה על אופניים חשמליות עדיין רחוק מלהיות מושלם. ראשית, במהלך 2011 פג התוקף של התקנות שנגעו לאופניים חשמליות (שכאמור פורסמו רק שנה קודם לכן) ובמשך כ- 3 שנים רכיבה על אופניים שכאלה הייתה בלתי חוקית והתחום כולו התנהל על סמך עצימת עיניים של הרשויות.

רק בקיץ 2014 נוסחו תקנות חדשות, ולאחר שהן הפכו לתקפות ביום ה- 1.9.2014 שוב ניתן לייבא באופן חוקי לישראל אופניים חשמליות, למכור אותן ולהתנייע בעזרתן.

על פי התקנות האופניים בעלות מנוע העזר החשמלי יכולות לנוע במהירות של לא יותר מ- 25 קמ"ש (כשחובה להתקין בכל זוג אופניים מנגנון שיבטיח זאת), וכן חובה לוודא כי הפעלת המנוע תיעשה באמצעות הדיווש ולא באמצעות מצערת גז (שיכולה להיות חלק מהאופניים, אולם המהירות המקסימלית שהיא יכולה להקנות בטרם מתחיל הדיווש היא לא יותר מ- 6 קמ"ש). גם לגבי המנוע ישנה מגבלה חשובה – הספקו המקסימלי הוא 250 וואט. בהקשר זה כדאי לדעת שלמרבה הצער ישנן חנויות המציעות דגמים "חזקים" יותר שמפתחים מהירויות גבוהות יותר, אולם לא רק שהדבר אינו חוקי אלא הוא גם מסוכן, ומאחר שהמשטרה מקצה משאבים רבים למלחמה באופניים חשמליות שאינן עומדות בתקנות, הדבר בהחלט לא כדאי.

בנוסף מחייבות התקנות את התקנתם של אביזרי הבטיחות החיוניים ובהם פנסים (אחד קדמי ואחד אחורי), מחזירי אור ופעמון או צופר.

סעיפים אחרים בתקנות נוגעים לגבי הרכיבה על האופניים, כששני הסעיפים המשמעותיים הם: אסור לרכב על אופניים חשמליות מתחת לגיל 14 (כשבני 14 עד 16 רשאים לדווש רק בשבילים ייעודיים ולא בכבישים), ואסור לרכב על אופניים חשמליות על מדרכות.

עוד חשוב לציין כי נכון לעכשיו התקנות פוטרות בעלי אופניים עם מנוע עזר חשמלי מחובת ביטוח ורישוי, דבר שהופך אותן למשתלמות עוד יותר.

נשלח ב חשוב לדעת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*