אופניים חשמליות ומדרכה – שילוב בלתי נמנע או מסוכן?

לאופניים חשמליות שלל יתרונות, וגם הרשויות מעודדות שימוש בהן שהרי הן גם מפחיתות את העומס בכבישים וגם מצמצמות את זיהום האוויר ומסייעות לשמור על הסביבה שבה כולנו חיים – אבל הן גם מעוררות בעייה לא פשוטה וחילוקי דעות קשים: האם מקומן בכבישים בלבד (או בשבילים הייעודיים) או שמא יש לאפשר רכיבה על אופניים בעלות מנוע עזר גם על מדרכות (בזהירות אף יותר מהרגיל, כמובן).

על פי תקנה 129 (א) בתקנות התעבורה, חל איסור (שתקף הן לאופניים חשמליות והן לאופניים "רגילות") – "לא ירכב אדם על אופניים על מדרכה או על חלק מהדרך המיועד להולכי רגל בלבד", לשון התקנה (שמתירה הסעת אופניים שכאלה על מדרכות, כל עוד מתחשבים בהולכי הרגל ולא מפריעים להם). בפועל, לעומת זאת, המצב מורכב יותר.

אגף התנועה של משטרת ישראל, לאור מגמת התרבותן של תאונות דרכים בהן מעורבים רוכבי אופניים חשמליות, הנחה את השוטרים בשטח להקדיש תשומת לב רבה יותר לנושא ובפרט לשקול רישום דוחות למי שרוכב על מדרכות – אם כי ההנחיה נוגעת בעיקר לרכיבה בלתי זהירה והמסכנת הולכי רגל, ובנוסף יש לזכור כי מספרם של השוטרים המטפלים בעבירות תנועה נמוך יחסית וישנם כמובן כלי רכב אחרים המחייבים התייחסות ופיקוח. בעבר, אגב, הוגשה לבג"צ עתירה על מנת שזה יחייב את משטרת ישראל לפעול ביתר שאת נגד רוכבי אופניים חשמליות המסכנים את סביבתם ורוכבים על מדרכות אולם בג"צ קבע כי אין בסמכותו להתערב בשיקולי המשטרה.

אחד הפתרונות המוצעים הוא העברת חלק מסמכויות המשטרה בתחום זה לרשויות המקומיות, על מנת שפקחי העירייה יוכלו לרשום דו"חות לרוכבי אופניים חשמליות שמשתלטים על השטח המיועד להולכי רגל, אולם גם מהלך זה, הגם שנשקל ברצינות, מתקדם בעצלתיים.

מצד שני חשוב לזכור שלכולנו כאמור יש אינטרס שמספרם של רוכבי האופניים החשמליות יגדל, ועל מנת שכך יהיה חשוב לאפשר להם אכן להגיע למחוז חפצם בנוחות. היקף שבילי האופניים אמנם הולך וגדל, אולם עדיין לא מקנה גישה מכל נקודה לכל נקודה, ועל הכביש עצמו חשים לא מעט רוכבים, ובצדק, כי הם חשופים לסכנה גבוהה – כך שאין ספק כי נדרש פיתרון מקיף ויסודי, ויש לקוות כי הרשויות ייתנו על כך את הדעת וירחיבו את האפשרויות של רוכבי האופניים מצד אחד, ומצד שני יבטיחו את שלומם של הולכי הרגל.

נשלח ב חשוב לדעת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*