טיפים לשמירה על אופניים

אופניים חשמליות הן כלי רכב מרובה יתרונות, אולם על מנת שאלה יבואו לידי ביטוי, ולמשך שנים רבות, חשוב לשמור עליהן היטב.

להלן טיפים שבעזרתם גם אתם תוכלו לשמור על האופניים שלכם וליהנות מהן:

* בתום כל רכיבה ודאו כי האופניים במצב Off.

* ודאו כי נפח האוויר בצמיגים מתאים להנחיות היצרן, בתדירות של לפחות פעם בשבוע.

* מצאו מקום אחסון יבש ונקי לאופניים, ובמידת הצורך שמרו עליהם בבית – לחות ורטיבות עלולות לפגוע בשלדה ובשאר חלקי האופניים.

* רצוי לנקות היטב את השרשרת וגלגלי השיניים לפחות פעם בשבוע או אחרי נסיעות שבהן חלקים אלה מתלכלכים במידה משמעותית (בוץ וכו'). לאחר הניקוי דאגו שהשרשרת תתייבש ואז שמנו אותה.

* שימון שרשרת מתבצע כשהיא מכוונת על הילוך בינוני תוך סיבוב הפדלים לאחור. חשוב להשתמש בשמן מיוחד.

* אחת לחודש יש לכוון את הבלמים. הסיבה לכך היא שהכבל של הבלמים משתחרר עם הזמן ועל כן נדרשת מתיחתו (כאמור בתדירות של פעם בחודש – באמצעות הבורג המיוחד שנמצא בכידון או באמצעות מפתח אלין כשנדרשת מתיחה יותר רצינית).

טיפולים

* לאחר 75 ק"מ (המספר המדויק עשוי להשתנות בהתאם לדגם הספציפי) יש לבצע טיפול ראשוני. זהו טיפול רב חשיבות המבטיח חיזוק הברגים השונים וכיוון מדויק של ההילוכים ושל הבלמים.

* לאחר רכיבה של 500 ק"מ או אחת לחצי שנה (מה שקורה קודם) יש לבצע טיפול תקופתי. בטיפול זה נבדקים בקפידה רכיבים שונים באופניים החשמליות על מנת לבחון האם הבלאי (הטבעי) מחייב את החלפתם. בין השאר נבחנים הצמיגים, גלגלי השיניים של הקראנק, השרשרת, רפידות הבלמים ועוד. אי הקפדה על טיפולים תקופתיים עלולה להוביל למצב שבו חלק קטן שכבר אינו תקין יוצר נזק גדול – וחבל.

* בכל מקרה של חשש לנזק (גלגלים שנוסעים ב"שמיניות", בלמים שלא בולמים היטב וכו') גשו מייד לחנות או לסדנה מקצועית המיומנת בטיפול באופניים חשמליות. תקלה קטנה שלא מטופלת מיידית עלולה להתפתח לבעיה גדולה ולעלות לכם ביוקר.

הנחיות לגבי הסוללה

* אל תנסו לפתוח סוללה של אופניים חשמליות.

* לאחר כל רכיבה על האופניים (גם אם הייתה קצרה) יש לטעון את הסוללות עד שהן מלאות לחלוטין. כדאי לדעת שאם הסוללה חצי מלאה ואתם מטעינים אותה, הדבר לא נחשב להטענה מלאה ולא מקצר את חיי הסוללה.

* אם אתם לא רוכבים על האופניים במשך פרק זמן ארוך – הטעינו את הסוללה בכל זאת בתדירות של אחת לחודש.

* יש השתמש אך ורק במטען שסופק על ידי היצרנית המקורית.

* הטעינה צריכה להתבצע במקום יבש ונקי, ועוד חשוב להקפיד שלא יהיו בסמיכות חומרים דליקים שכן המטען מתחמם.

* כשהטעינה מסתיימת יש לנתק את המטען מהשקע החשמלי.

בנוסף חשוב להקפיד לא לזרוק סוללות שסיימו את חייהן לפח אלא להביאן לנקודות מחזור (בחנויות אופניים רבות ישמחו לקחת סוללות ריקות ולעשות זאת בשבילכם).

נשלח ב טיפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*