אופניים חשמלייות, קטנועים חשמליים, מכונית חשמלית: האם זה העתיד?

אמנם בטר פלייס, החברה שהבטיחה לחולל מהפכה בתחום כלי הרכב החשמליים בישראל, נכשלה ובסופו של דבר בית המשפט מינה לה מפרק, ובאופן כללי מעט מאוד מכוניות חשמליות או היברידיות נעות בכבישי בארץ – אבל גם כך בשנים האחרונות ישנה מגמה מובהקת של מעבר מכלי רכב המונעים בדלק יקר ומזהם לכלי רכב שנעים בזכות חשמל זול ומזהם הרבה פחות, ובפרט מככבים האופניים החשמליים.

כדאי לדעת שהניסיון לייצר כלי רכב חשמליים אינו חדש: כבר בשנות ה-30 של המאה ה-19, כלומר לפני קרוב למאתיים שנה, תוכננו ואף נבנו כרכרה חשמלית ומכונית קטנה שמונעת בחשמל. אולם לאורך רוב המאה העשרים, כשהנרי פורד ויצרני הרכב שבאו בעקבותיו הגשימו את החלום של מכונית לכל פועל, בכמעט כל כלי הרכב הותקן מנוע הבעירה הפנימית המבוסס על בנזין.

אבל המודעות ההולכת וגוברת לזיהום האוויר החמור שנגרם בשל השימוש במנוע זה, וההבנה כי על כולנו מוטלת האחריות לדאוג לעתידו של כדור הארץ, הביאה לחזרתם של המנועים החשמליים. אמנם טווח הנסיעה בין הטענה להטענה עדיין מוגבל למדי, אולם הביצועים של כלי הרכב החשמליים מרשימים מאוד ועושה רושם שהכיוון ברור, וכי עם הזמן עוד ועוד בני אדם יעברו למכונית החשמלית, לאופנוע החשמלי ובעיקר לאופניים חשמליים שהפכו לכלי הרכב האולטימטיבי במרחב האורבני.

טסלה, טויוטה פריוס וניסאן ליף

שווי השוק של טסלה מוטורס, החברה שהקים היזם המפורסם אילון מאסק, הוא למעלה מ-30 מיליארד דולר נכון לשנת 2016, וזאת למרות שבשנים הקודמות החברה רשמה שורת רווח נקי שלילית (הפסד של קרוב ל-300 מיליון דולר ב-2014, למשל). זוהי ההוכחה הטובה ביותר לכך שהעולם הכלכלי מאמין במכוניות החשמליות, גם אם הן עדיין לא נעות בהמוניהן בכבישים.

אגב, בקיץ 2014 הודיע אילון מאסק – בצעד חסר תקדים עבור החברה בסדר הגודל של טסלה מוטורס – כי כל מי שרוצה בכך יכול לעשות שימוש בכל אחד מהפטנטים שרשמה טסלה, וזאת על מנת לעודד יצרנים בכל רחבי העולם לייצר מכוניות חשמליות ולהקטין את זיהום האוויר שכולם כבר יודעים עד כמה הוא הרסני.

בארץ, כאמור, לא מעט בשל הכישלון של בטר פלייס, עדיין ישנה רתיעה ממכוניות חשמליות. כיום ניתן להשיג מבחר מצומצם של דגמים והאופציות העיקריות הן ניסאן ליף וטויוטה פריוס (שהוא רכב היברידי, כלומר נוסע על חשמל וכשהסוללה מתרוקנת עובר לנסוע על בנזין).

אופנוע חשמלי – ZERO SR

למי שמחפש כלי רכב דו גלגלי חשמלי ומעדיף דווקא אופנוע על פני אופניים חשמליים, האופציה המוצעת כיום בארץ היא ZERO SR.

כמו בכל רכב חשמלי, השאלה הראשונה היא כמה אפשר לנסוע עם ה-ZERO עד שיש צורך בהטענה, והתשובה היא 220 ק"מ בתוך העיר, כ-110 ק"מ מחוץ לעיר וכ-150 ק"מ של רכיבה משולבת במרחבים שונים. המהירות המקסימלית אליה מגיע אופנוע חשמלי זה היא כמעט 170 קמ"ש ובאופן כללי הביצועים שלו מרשימים מאוד.

החיסרון העיקרי של אופציה זו הוא תג המחיר הגבוה – כ-100,000 ש"ח, כך שבסופו של דבר אין פלא שרוב הישראלים שרוצים לחמוק מהפקקים והצורך המתיש למצוא חנייה עוברים לאופניים חשמליים.

אופניים חשמליים – זול, יעיל, מהיר ואופנתי

אופניים ממונעים הם האופציה המושלמת למי שמחפש כלי רכב זול, יעיל, מהיר ואופנתי, ובפרט אם הוא זקוק לפתרון תחבורתי לטובת התניידות עירונית.

מחירם של האופניים החשמליים הוא כמה אלפי שקלים בלבד (בהתאם לדגם, כמובן), הם לא זקוקים לביטוח יקר, ניתן לרכב עליהם למרחק של כמה עשרות קילומטרים בין הטענה להטענה (שמתבצעת בבית, בנוחות, ביעילות ובעלות כמעט אפסית) ותחזוקתם פשוטה. אמנם המהירות המקסימלית מוגבלת ע"י החוק ל-25 קמ"ש בלבד, אולם מחקרים שונים שהשוו את זמני ההגעה בתוך העיר עם אופניים חשמליים, עם מכונית, עם קטנוע ובעזרת תחבורה ציבורית גילו כי בעזרת האופניים ההגעה מהירה מאוד.

נשלח ב בלוג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*